W ramach akcji „Z Książką na Walizkach” X Łódzkie Spotkania Pisarzy Z Młodymi Czytelnikami pod hasłem „Historie małe i duże”
Od dziesięciu lat młodzi czytelnicy z województwa łódzkiego biorą udział w spotkaniach autorskich ze znanymi i lubianymi twórcami literatury dziecięcej i młodzieżowej. Organizatorami cyklu spotkań autorskich promujących czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży w ramach ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Z książką na walizkach” jest Wydawnictwo Literatura, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Łodzi, zaś współorganizatorami są wszystkie biblioteki publiczne, w których odbywają się wspomniane spotkania.

Biblioteka Publiczna Gminy Sokolniki także uczestniczy w akcji. Tegoroczną gościnią młodych czytelników z Sokolnik była pani Grażyna Bąkiewicz – autorka kilkudziesięciu powieści i opowiadań dla dzieci i młodzieży, laureatka wielu nagród literackich. Podczas spotkania pisarka w interesujący sposób opowiadała o swojej pracy i książkach, wzbudzając w młodych słuchaczach uśmiech i żywiołowe reakcje. Okazało się, że wyobraźnia dzieci jest tak duża, że wielu z nich mogłoby zacząć karierę pisarską. Młodzi słuchacze mogli także zadawać pytania Autorce, a na zakończenie poprosić o autograf
Podczas spotkania został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Gdy (pra)dziadkowie byli dziećmi – ich świat w starej fotografii”. Zwycięska praca Nadii Lerki zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego konkursu. Nagrody dla wszystkich laureatów zostały ufundowane przez Wydawnictwo Literatura i Bibliotekę Publiczną Gminy Sokolniki.
Spotkanie zostało sfinansowane przez Gminę Sokolniki w ramach Kalendarza Imprez Kulturalnych, Sportowych i Turystycznych w Gminie Sokolniki w 2022 r.

BPGS