Ostrzeżenie meteorologiczne nr 36

Burze z gradem, stopień zagrożenia 2 w skali 3 stopniowej
prawdopodobieństwo wystąpienia  80%

LARR logo

Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. realizuje dwa projekty, mające na celu zwiększenie aktywności zawodowej osób w wieku od 18. do 29. roku życia, pozostających bez zatrudnienia oraz biernych zawodowo (m.in. studentów), zamieszkujących na terenie województwa łódzkiego, poprzez umożliwienie im założenia własnej działalności gospodarczej: „Młodzi na start” i „Młodzi na start II”.

Sala doświadczalna w ZS Tyble

Terapia Snoezelen, (znana również jako terapia w Sali Doświadczania Świata) to forma wsparcia rozwoju dzieci poprzez poznawanie przez nie świata zmysłami wzroku, dotyku, słuchu i węchu.

Mistrzostwa Leśników w BNO

W rozgrywanych Mistrzostwach Polski Leśników w biegu na orientację w okolicach Złotowa nasi reprezentacji zdobyli cenne osiągnięcia! Reprezentując barwy swoich instytucji, czyli Nadleśnictwa Przedborów oraz Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Siemianicach. Podczas piątkowego biegu sprinterskiego zwyciężyła Patrycja Krzyżostanek, Barbara Chwołka zdobyła brązowy medal, a Alicja Ertel w kategorii rodzinnej srebrny krążek!

dzień dziecka logo

1 czerwca 2022 r. Gminny Dzień Dziecka w GOKSiT – filia w Ochędzynie (Figloraj) od godz. 12:00 do 20:00

Restrukturyzacja gospodarstw logo

Oddziały regionalne ARiMR rozpoczęły przyjmowanie wniosków o wsparcie na restrukturyzację małych gospodarstw. O uzyskanie 60 tys. zł bezzwrotnej premii finansowanej z budżetu PROW 2014 – 2020 można starać się od 16 maja do 14 lipca 2022 r.

Mecz Centry Walichnowy

Centra Walichnowy - LZS Wrońsko 2:0 (0:0)

Bramki:
74' Oleg Chernov as. Maciek Wojnarowski
80' Roman Bryhadyr as. Paweł Puszcz

Wizyta przedszkolaków w BPGS

Przy okazji święta Bibliotek i Bibliotekarzy odwiedziły nas dzieci z przedszkola w Sokolnikach. Dzieci miały okazję poznać tajniki zawodu bibliotekarza, zasady korzystania z wypożyczalni i co najważniejsze pobuszować wśród księgozbioru. Nie zabrakło również chwili na głośne czytanie.