Tegoroczne warsztaty wakacyjne w Gminie Sokolniki trwały od 4 do 28 lipca. Większość zajęć odbywała się na terenie GOKSiT - filia w Ochędzynie. Spotykaliśmy się od poniedziałku do czwartku w godzinach od 10:00 do 14:00. Grupa liczyła ponad 50 osób. Opiekę nad dziećmi, przez cały okres trwania zajęć, sprawowały pracownice GOKSiT oraz pracownice Biblioteki Publicznej Gminy Sokolniki. W pierwszym tygodniu wspomagały nas również Panie z GOPS- u w Sokolnikach, natomiast w ostatnim – dziewczyny z Grupy „Wiemy Więcej”.

W ciągu całego miesiąca braliśmy udział w licznych zajęciach: plastycznych, muzycznych czy sportowych. Warsztaty prowadzili dla nas: Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Wieruszowie, Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie, Pani Listonosz, DJ, Państwo Zabłoccy, Pan Dariusz Kowalewski z UKS Piłkarz Sokolniki, Pani Marta Mieszała – Dyrektor Szkoły Podstawowej Specjalnej w Tyblach oraz UKS GROM Sokolniki.
Wakacyjne zajęcia tradycyjnie zakończyliśmy wycieczką. Udaliśmy się do Kina Syrena w Wieluniu na film pt. „Kosmiczna Przygoda Allana”, a następnie do Średniowiecznego Grodu Rycerskiego w Byczynie i tam braliśmy udział w wielu warsztatach. Wycieczka była cudownym podsumowaniem tych 4 tygodni.
Warsztaty były dofinansowane ze środków GKRPA w Sokolnikach.
Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w zajęciach i do zobaczenia za rok.