Jak zachować dobrą pamięć i sprawny umysł w starszym wieku? To pytanie zadaje sobie wielu seniorów . Dobra forma fizyczna to podstawa, ale by móc się w pełni nią cieszyć, każdy senior potrzebuje też sprawnego i rześkiego umysłu.

Emeryci, którzy pozostają aktywni na wielu polach i ciągle szukają nowych wyzwań dłużej zachowują dobrą pamięć . W związku z tym w dniu 3.08.2022 r. odbyły się w GOKSiT w Sokolnikach kolejne zajęcia dla Seniorów ze Związku Emerytów i Rencistów .
Celem tych zajęć było wzmocnienie i doskonalenie umiejętności poznawczych. Uczestnicy ćwiczyli pamięć, myślenie, rozwijali spostrzegawczość, koncentrację i umiejętność słuchania. Podczas zajęć Seniorzy czytali, liczyli, rozwiązywali zadania, rebusy, i labirynty .
Zajęcia zorganizował Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sokolnikach we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych a psychologiem prowadzącym była Pani Monika Gonera.
Seniorzy chętnie biorą udział w spotkaniach , gdyż jak twierdzą, tylko regularna gimnastyka umysłu seniora pozwala zachować jego sprawność na zadowalającym poziomie.