„Z Książką na Walizkach” XII Łódzkie Spotkania Pisarzy Z Młodymi Czytelnikami pod hasłem „Niesamowite historie”.

Od ponad dziesięciu lat młodzi czytelnicy z województwa łódzkiego biorą udział w spotkaniach autorskich ze znanymi i lubianymi twórcami literatury dziecięcej i młodzieżowej. Organizatorami cyklu spotkań autorskich promujących czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży w ramach ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Z książką na walizkach” jest Wydawnictwo Literatura, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Łodzi, zaś współorganizatorami są wszystkie biblioteki publiczne, w których odbywają się wspomniane spotkania.
Biblioteka Publiczna Gminy Sokolniki także uczestniczy w akcji. Tegoroczną gościnią młodych czytelników z Sokolnik była Beata Ostrowicka – autorka powieści i opowiadań dla dzieci i młodzieży, laureatka wielu nagród literackich. Podczas spotkania pisarka w interesujący sposób opowiadała o swojej pracy i książkach, wzbudzając w młodych słuchaczach uśmiech i żywiołowe reakcje. Dużym zainteresowaniem cieszył się – przywieziony przez autorkę - kamień spełniający życzenia, Młodzi słuchacze mogli także zadawać pytania pisarce, a na zakończenie poprosić o autograf
Podczas spotkania rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Niesamowite historie”. Zwycięska praca Kasi Kowalczyk zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego konkursu, którego finał odbędzie się w najbliższą sobotę w Łowiczu.
Spotkanie było współorganizowane i współfinansowane przez Gminę Sokolniki w ramach Kalendarza Imprez Kulturalnych, Sportowych i Turystycznych w Gminie Sokolniki w 2024 r.
Szczególne podziękowania kierujemy do Pani dyrektor i do kadry pedagogicznej Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sokolnikach za udzieloną pomoc i współpracę.
Beata Waniek
BPGS